Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jméno: Chad Michael Murray

Datum narození: 24.9. 1981

Místo: Buffalo, New York, USA

Znamení: Váhy

Chad začal svou hereckou kariéru rolí Tristana DuGreye v seriálu Gilmorova děvčata. Na podzim 2001 se mu podařilo získat také roli Charlieho Todda ve velmi populárním seriálu Dawsonův svět.

Na televizní obrazovce si zahrál i ve filmech Aftermath a The Lone Wolf, ve vedlejších rolích se pak objevil v seriálech CSI: Crime Scene Investigation, Diagnóza: Vražda, Murphy's Dozen a No Ordinary Girl. Herecky se podílel se také na dokumentu The Making of A Film Star. V současné době natáčí film The Cinderella Story a seriál One Tree Hill.

Chad Michael Murray se narodil 24.9.1981 ve znamení vah. Má jednu sestru Shannon a čtyři bratry: Nicka, Rexe, Tylera a Brandona. V sedmnácti letech vyhrál stipendum modelingové agentury v Bufallu. Krátce nato dostal svou první filmovou roli, hrál v seriálu Gilmorova děvčata.

V roce 2001 se zahrál Charlliho Todda v seriálu Dawsonův svět.Chad se samozřejmě dostal i na stříbrné plátno,zahrál si v komedii Mezi námi děvčaty s Jamie L. Curtis a s Lindsay Lohan, dále v Moderní popelce s Hilary Duff a naposledy v úspěšném hororu Dům voskových figurín s Elishou Cuthbert a Jaredem Paladecki.

Nyní je hvězdou serálu One Three Hil, který běží v Americe. Rád sportuje, nejradši má rád fotbal a basketbal. Angažuje se v charitativních záležitostech a bojuje proti drogám!Ale nemilá zpráva je, že je zadaný, 16.4. 2005 se oženil v Santa Monice s přítelkyní Sophií Bush! Dnes už jsou ale rozvedení.

YearTitleRoleNotes
2006Home of the BraveJordan Owenscompleted
2005House of WaxNick Jones
2004A Cinderella StoryAustin Ames
2003One Tree HillLucas ScottTV series
Freaky FridayJake
The Lone RangerLuke HartmanTV movie
CSI: Crime Scene InvestigationTom HavilandTV series
2001Dawson's CreekCharlie ToddTV series
Megiddo: The Omega Code 2David Alexander
Murphey's DozenTV movie
AftermathSeanTV movie
2000Gilmore GirlsTristan DuGreyTV series
Diagnosis MurderRay SantucciTV series
UndressedDanTV series


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář